Vyberte stránku

Co je to Google Data Studio velmi dobře vysvětlil kolega Miroslav Pecka ve svém článku „Google Data Studio: Proč? Jak? + Šablony“ a tedy rád vás odkáži na jeho blog.

Účelem mého článku je upozornit na vybrané šablony reportů, kterých může markeťák nebo majitel webové stránky využít.

Nutno ještě podotknout, že existují daleko propracovanější nástroje pro reporting jako je například Tableau, Qlik sense, PowerBI, Pentaho a řada dalších. Ale Google svůj nástroj nabízí jednak zdarma a navíc jej přímo napojil své další služby mezi kterými bych zvýraznil Google Analytics a Google Search Console. Navíc se objevují další a další komunitní konektory, které umožňují připojit další data k reportům. Tedy pro běžné reportování a získání přehledu je Google Data Studio asi ten aktuálně nejlepší nástroj na trhu.

V budoucnu se zde můžete těšit na podrobné návody jak a co nastavit. Nyní se ale pojďme podívat na ukázky šablon, které by se vám mohly hodit.

Google Analytics Template http://oneppcagency.co.uk/everything-else/data-studio-google-analytics-template/

Mnohostránkový report, sumarizující většinu klíčových aspektů vaší webové stránky.

Analytics report

 

Měsíční přehled Google Analyticshttps://www.lunametrics.com/labs/google-data-studio-recipes/google-analytics-monthly/

Přehledný report sumarizující měsíční výsledky se srovnáním s předešlým obdobím.

 

Ecommerce dashboardhttps://www.lunametrics.com/labs/google-data-studio-recipes/google-analytics-ecommerce-monthly/

Máte-li e-shop, tento report vám poskytne rychlý přehled o prodejích na základě dat z eCommerce v Google Analytics. Podmínkou samozřejmě je, že máte v Google Analytics eCommerce zapnutý a vše správně nastaveno. 

ecommerce report

 

Report Facebook reklamyhttps://supermetrics.com/blog/facebook-ads-data-studio

Supermetrics.com nabízí služby placených konektorů, které snadno získají data z různých zdrojů do Google Sheets a nebo přímo do Google Data Studia. Ale nabízí i report zdarma, který naleznete na výše uvedené stránce.

Facebook report

 

SEO dashboardhttps://geoffkenyon.com/free-template-google-data-studio-seo-dashboard/

Geoff Kenyon – nabízí na svém blogu šablonu pro ty, které zajímá ladění webu z pohledu SEO a hledanosti. Součástí je i krásný návod krok za krokem jak takovou šablonu implementujete. 

seo report

 

AdWords Reporthttps://datastudiogallery.appspot.com/gallery?category=marketing

Na stránce oficiálních šablon vytvořených týmem Google Data Studia neleznete mimo jiné AdWords Report. Přehledné informace vašich AdWords kampaní.

adwords report

 

YouTube Channel Reporthttps://datastudiogallery.appspot.com/gallery?category=marketing

Na stejné stránce jako předchozí report se nachází i YouTueb Channel Report. Zobrazení videí, čas ledování, sdílení a další klíčové metriky v průběhu zvoleného časového období. 

youtube

 

Toto všechno jsou jen ukázky toho, co můžete díky nástroji Google Data Studio vytvořit. Chcete-li nějaký pokročilejší report rovnou využívat, neváhejte se na mne obrátit a rád vám s ním pomohu či jej pro vás vytvořím. V dalších článcích se pustíme do konkrétní práce s reporty a tvorbou.